בנגקוק - רחוב הקוואסןהשעה בתאילנד כעת :             


בנגקוק תאילנד - רחוב הקוואסןרחוב הקוואסן - ארמון המלך - צ'יינה טאון - השוק הצף


רחוב הקוואסן בנגקוק - מדריך למטיילים Khao San Road
רחוב הקוואסן בבנגקוק הנמצא ברובע בנגלמפו Banglamphu הוא רחוב התרמילאים המרכזי במזרח הרחוק ואחד הרחובות המיוחדים בעולם, יש המכנים אותו המכה של המטיילים .
כשהמוני תרמילאים החלו את המסע שלהם במזרח הרחוק לקחו טיסה לתאילנד ששימשה שער למזרח, ומשם התחילו את הטיול שלהם בתאילנד ובמזרח הרחוק .
כשהקימו את העיר בנגקוק בשנת 1782 מרכז העיר היה האזור בו נמצא ארמון המלך, עד שנות התשעים אזור הקוואסן נשאר שקט עד שהחלו להגיע המוני תרמילאים וחיפשו מקום לישון ובזול .
המטיילים ברובם תרמילאים ביקשו מהתושבים ברחוב הקוואסן לישון בחדרים הפנויים שלהם בגלל קירבת הרחוב לארמון המלך וכך הפך הרחוב למרכז תרמילאים ומטיילים צעירים ולכאלו החשים צעירים ברוחם.
התרמילאים שחיפשו מקומות זולים לשהות בהם גרמו להקמת גסט האוסים זולים ובמקום החלה להתפתח תרבות תרמילאים עם משרדי נסיעות ברים ומסעדות .
כיום ניתן למצוא מלונות מפוארים באזור הקוואסן מסעדות אירופאיות, יפניות , הודיות וכמובן ישראליות .


בקצה רחוב הקוואסן בצד של משטרת התיירות נמצא האזור הישראלי בו נמצאות סוכנויות המטיילים הקשר הישראלי , המרכז למטייל בנגקוק והדקה התשיעים , בקשר הישראלי ובמרכז למטייל יש גם מסעדות ישראליות, המסעדה של המרכז למטייל מומלצת .
ברחוב הקוואסן ובסביבתו קיימים מספר מועדונים אך הבילוי המומלץ הוא הישיבה בברים בחברת תרמילאים מארצות זרות .
האווירה היחודית ברחוב מאפשרת לכל אדם לא משנה מהיכן הוא או מה צבע גופו, להרגיש בנוח לפתוח בשיחה עם כל אדם אחר.מידע נוסף על קוואסן במדריך למטייל בתאילנד

מידע נוסף על קוואסן באתר ויקיפדיה